Umów się na wizytę
602 661 393, 22 724 27 16

Reciproc Gold (VDW)

 

Jest nowoczesnym mikrosilnikiem endodontycznym, które pozwala w bezpieczny dla pacjenta sposób, na dokładne mechaniczne opracowanie systemu kanałów podczas leczenia endodontycznego. Bardzo dużym jego walorem  jest wbudowany endometr. Pozwala on na pracę pilnikami w kanale pod ustawiczną kontrolą. Zapobiega to podrażnieniom tkanek okołowierzchołkowych i pozwala na dokładne opracowanie kanału korzeniowego do samego wierzchołka. Kluczowym czynnikiem w leczeniu kanałowym jest udrożnienie i opracowanie wszystkich kanałów dokładnie celem pozbycia się bakterii. Stosowane powszechnie ręczne pilniki kanałowe także to umożliwiają. Nie są jednak tak skuteczne i efektywne jak pilniki maszynowe zakładane na mikrosilnik endodontyczny.

RECIPROC GOLD posiada dodatkowo specjalne ustawienia dla rewolucyjnego trybu pracy. Wykonując tzw. ruch reciprokalny ( w prawo – w lewo) umożliwia opracowanie nawet najbardziej zakrzywionych kanałów przy minimalnym ryzyku złamania narzędzia. Mikrosilnik posiada kontrolowany moment obrotowy dla bezpiecznego stosowania różnych pilników NiTi. Są to specjalne pilniki maszynowe niklowo- tytanowe. Charakteryzują się bardzo dużą elastycznością oraz wytrzymałością na złamania. Umożliwiają bezpieczną pracę w trudnych warunkach zakrzywionych i zwężonych kanałów.

Referencje

Ja i cała moja rodzina korzystamy z usług Pani Ani już od około 10 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poleciłabym ten gabinet wszystkim moim znajomym.

Barbara Gruchała
poleca dentysta grodzisk .pl


zobacz referencje


Zapisz się na wizytę

tel. 602 661 393, 22 724 27 16
ul. 11 Listopada 9 (II piętro)
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Godziny otwarcia gabinetu:
pon.-piątek: 8-18
wybrane soboty: 9-14

Możliwe są inne terminy po indywidualnym ustaleniu.

dojazd