Umów się na wizytę
602 661 393, 22 724 27 16

Reciproc Gold (VDW)

 

Jest nowoczesnym mikrosilnikiem endodontycznym, które pozwala w bezpieczny dla pacjenta sposób, na dokładne mechaniczne opracowanie systemu kanałów podczas leczenia endodontycznego. Bardzo dużym jego walorem  jest wbudowany endometr. Pozwala on na pracę pilnikami w kanale pod ustawiczną kontrolą. Zapobiega to podrażnieniom tkanek okołowierzchołkowych i pozwala na dokładne opracowanie kanału korzeniowego do samego wierzchołka. Kluczowym czynnikiem w leczeniu kanałowym jest udrożnienie i opracowanie wszystkich kanałów dokładnie celem pozbycia się bakterii. Stosowane powszechnie ręczne pilniki kanałowe także to umożliwiają. Nie są jednak tak skuteczne i efektywne jak pilniki maszynowe zakładane na mikrosilnik endodontyczny.

RECIPROC GOLD posiada dodatkowo specjalne ustawienia dla rewolucyjnego trybu pracy. Wykonując tzw. ruch reciprokalny ( w prawo – w lewo) umożliwia opracowanie nawet najbardziej zakrzywionych kanałów przy minimalnym ryzyku złamania narzędzia. Mikrosilnik posiada kontrolowany moment obrotowy dla bezpiecznego stosowania różnych pilników NiTi. Są to specjalne pilniki maszynowe niklowo- tytanowe. Charakteryzują się bardzo dużą elastycznością oraz wytrzymałością na złamania. Umożliwiają bezpieczną pracę w trudnych warunkach zakrzywionych i zwężonych kanałów.

Referencje

Ja i cała moja rodzina korzystamy z usług Pani Ani już od około 10 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poleciłabym ten gabinet wszystkim moim znajomym.

Barbara Gruchała
poleca dentysta grodzisk .pl


zobacz referencje


Zapisz się na wizytę

tel. 602 661 393
ul. Spokojna 9 (nowy adres)
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Godziny otwarcia gabinetu:
pon.-piątek: 8-20

Możliwe są inne terminy po indywidualnym ustaleniu.

dojazd